Duvarlarınızı Süsleyen Tablo Seçiminde Dikkat Edilecekler

Ev ya da iş yerinde yaratmak istediğiniz ruh halinize göre tablo seçimi yapmak için renklere önem vermelisiniz. Seçtiğiniz tablo çok göz alıcı renklere sahipse eşyalarınız gölgede kalabilir. Tercih yaparken duvar renginiz ve tabloda bulunan renkler arasında uyum yapabilirsiniz. Tablo seçimi yaparken hangi alanda kullanacağınızı belirlemeli ve göz zevkinize uygun olmasına da önem vermelisiniz.

duvar dekoru

duvar dekoru

En Uygun Tablo Seçimi Nasıl Olmalı

Tabloları asacağınız odaların farklı kullanım alanları bulunabilir. Önemli olan kendi ruh halinizi ve zevkinizi yansıtacak modeli seçmeniz. Çocuk odası ya da diğer odalara asacağınız tablolar farklı görsel temalar içerir. Çocuk odalarında genelde çocukların seveceği renk ve desenler kullanılır. Canlı renkler olabileceği gibi sevdikleri çizgi karakterlerinin tabloları da olabilir. Salonda ise mobilyanıza uygun renk seçimi yapmalısınız.

Ofislerde çoğunlukla fazla dikkat çekici olmayan tablo modelleri seçilir. Eşyalar ile bütünlük sağlamasına da dikkat edilir. Ofislerde çok büyük tablo yerine dikkati dağıtmayan modelleri seçmelisiniz.

tablo

tablo

Tablo seçimi yaparken eşyalarınızda kullanılan malzemeye göre çerçeve seçimini yapabilirsiniz. Klasik bir mobilya takımınız varsa ahşap çerçeve ideal bir seçimdir.

Kanvas tablolar her odaya farklı bir düzen getirir. salon, mutfak ya da oturma odalarında rahatlıkla kanvas tablo çeşitlerini kullanabilirsiniz. Modern mobilyalarınız varsa metal ya da MDF çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Vintage dekorasyonuna sahipseniz doğal taş tablolar ya da deri tablolarla duvarınızı renklendirebilirsiniz.

Yanıtla