Bahçe Tasarımları

Bahçe tasarımı yaparken herkesin aklında bir hayali vardır. Bu hayaller doğrultusunda bahçenin el verdiği kadar bir şeyler yapılabilir. Kimi insanlar bol yeşillik yaparken kimileri ise havuz koymaktadır.  İster küçük isterseniz büyük bir bahçeniz olsun her daim doğru tasarımlar ve işlemler ile harika şeyler yaratabilirsiniz. Öncelikli olarak kendi zevk ve tasarımlarınızı arazi koşullarına göre ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca içerisinde bahçe tasarımı için harika fikirleri olanlar ve bu konuda gerçekten yetenekli olanlar olabilir. Fakat bahçeniz ile evinizin bağlantılı olduğunu unutmayın ve tasarımlarınızı yaratırken iki bölgenin de birbirine bağlı olduğundan emin olun.

bahçe tasarımı

bahçe tasarımı

Bahçe Tasarımında Kullanılacak Stiller

Bir bahçenin genel olarak bakıldığı zaman çok farklı stili vardır. Bahçenizin, evinizin ve sizin bireysel olarak tarzınıza karar verip ona göre tasarım yapmanız gerekmektedir. Ancak bahçe tasarımlar açık, kapalı, havuzlu, havuzsuz, taş tasarım vb. gibi farklı farklı tasarımlar vardır. Bunların arasında size en yakın olanı seçebilir ve daha sonrasına kendinize göre özgünleştirebilirsiniz. Eğer çocuklu bir aileye sahipseniz bahçenizin bir bölümüne çocuk oyun alanı yapmakta güzel bir fikir olabilir. Sıcak havalarda çocuklarınız bu oyun parkında eğlenirken, sizde kendinize biraz vakit ayırabilirsiniz.

Eğer küçük bir alanınız var ise bunun içinde farklı değerlendirmeler yapabilirisiniz. Duvar saksıları, ahşap, metal, veya değişik farklı meteryaller kullanarak saksı cepleri yapabilirsiniz. Ayrıca ahşap bir zemin kullanırsanız balkon zemininizi daha zengin göstermiş olursunuz. Tüm bunlardan sonra da balkon saksıları ile doğallığı apartman dairenize taşıyın.

Yanıtla