Alçak Tavanda Aydınlatma Seçimi

Son dönemlerde yeni yapılan evlerde ya da evlerinden dekorasyon yeniliği yapmak isteyen insanların tavan kısmındaki tercihi alçak tavan olmuştur. Alçak tavan eve çok şık ve estetik bir görüntü kazandırmaktadır. Dekorasyon yeniliklerinde alçak tavanlarda tercih edilecek birçok aydınlatma önerileri vardır. Alçak tavan bulunan alanlarda sarkıt ve bol taşlı avizelerde mutlak suretle kaçınılmalıdır.

Avize şeklindeki lambalar alan basık ve rahatsız edici bir görüntü oluşturabilir. Alçak tavan bulunan evlerde tercih edilmesi gereken aydınlatma ürünleri, küre şeklindeki armatürler olmuştur. Alçak tavana sahip alanlarda kullanılması gereken aydınlatma türlerinden birisi de Alçı levhalar üzerine yerleştirilen spot lambalar olmuştur.

Alçak Tavan Aydınlatma

Alçak Tavan Aydınlatma

Alçak Aydınlatma Tavanların Özellikleri

LED içerikli bu lambalar görüntü olarak son derece şık durduğu gibi aynı zamanda da kullanışlı ürünlerdir. Alçak tavana sahip evlerde tercih edilmesi gereken aydınlatma ürünlerinden birisi de lambader aplik olmalıdır. Şık ve huzur verici aydınlık sağlayan ürünler, tasarruflu yapıdadırlar. Bazı tercih edilen lambalar, alçak tavan olan evlerinizin yüksek görünmesini sağlar.

Alçak tavanlarda tavanların birçok noktası aydınlatma için değerlendirilebilir. Alçak tavanlarda doğru avize seçimi yapmak gerekir. Bunun için mobilyalarla uyum sağlayan aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir. Günümüzde birçok alçak tavanlı evde karpuz şeklinde lambalar tercih edilir. Tavana asılan lambalar aşığı doğru sarkıtamıyor olabilir, ancak doğru genişleyen aydınlatma ekipmanı ilgi görür. Alçak tavanlı ışıklarda kartonpiyer arasına gizlenmiş ışık gizli ışık olarak nitelendirilir.

Yanıtla