Dekoratif Mutfaklar

Kadınların evlerinde zamanların en çok geçirdikleri alan mutfak olmuştur. Dekoratif ve şık mutfak alanları kuşkusuz kadınların yemek yapmaktan hem de oturup vakit geçirmek için tercih ettiği yerdir. En popüler mutfaklar farklı renklerin yanı sıra ahşabın ve metalin buluştuğu yerler olmuştur. Mutfak olmazsa olmazları olan dolapları tek veya çift renk olarak kullanabilirsiniz.

En yaygın kullanılan mutfak dolap renkleri siyah beyaz veya beyaz gri şeklindedir. Mutfak dolaplarında renk tercihinde uygun renkleri bulmak  mutfak alanlarınıza derinlik katmanızı sağlar. 2017 yılında mutfak dekorasyonlarında ahşap en dikkat çeken modeller olmuştur. Geçmiş yıllarda moda olan Amerikan mutfak, 2017 yılında da yeniden eski ihtişamına kavuşmaktadır.

Fonksiyonel Mutfak Nasıl Olmalıdır

Mutfak alanlarını çok eşyaya boğmak görüntü kirliliği oluşturur. Bunun yerine fonksiyonel eşya tercihinde bulunmak gerekir. Mutfak tezgahlarında mermerin yerini alan granit alırken, son dönemlerde yeniden lüks dairelerde mermer tercih edilmeye başlamıştır. Fonksiyonel mutfakların olmazsa olmazları zemin için geniş parkeler olmuştur. Mutfaklarda uzun boylu mutfak dolaplarının yerine kısa mutfak dolapları tercih edilir.

Kullanışlı ve Fonksiyonel Mutfak

Kullanışlı ve Fonksiyonel Mutfak

Bu dolaplar küçük görünse de son derece fonksiyoneldir. Trend  mutfaklarda aydınlatma ürünleri ise genelde sarkıt şekilde olan lambalardır. Işıltılı mutfaklar için mutfak lambaları parlak olmalıdır. Evlerinin mutfak alanlarında yenilik yapmak isteyenler dekorasyon içerikli internet adreslerini ya da dekorasyon dergilerini incelemelidir. Mutfak dolaplarında çeşme ve batarya tercihleri de son derece modern ürünler olmalıdır.

Yanıtla