Oturma Odası Nasıl Döşenir?

Yaşam alanınız olan evleriniz için harikulade fikirler ve keyifli bir şekilde ince düşüncelerle donatmak, planlama yaparak dekore etmek en çok seveceğiniz ve de keyif alacağınız konulardan biri olacaktır. Odaların ölçülerini baz alarak yapacağınız dekorasyon konusunda kişisel zevklerinizle birleşen şekilde birçok tarzınıza uygun olarak ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Oturma odası dekorasyonlarıyla ilgili olarak birbirinden farklı fikirler olsa da, birkaç adımda birçok şeyi sizlere sunmak istiyoruz.

İster yeni eviniz için isterseniz de var olan evinizin dekorasyonunu değiştirmek istediğinizde, yıllar boyu sıkılmayacağınız ve keyifle oturacağınız evlerinizde hangi noktada ne önemlidir? Konularına yardımcı olmak istiyoruz.

Oturma odası için yapacağınız dekorasyon fikirleri olarak öncelikle ihtiyaçları belirleyin. Kişisel tarzınıza göre, işlevselliği en yüksek olan oturma odasına uygun eşyalarla beraber belirleme yapmak gerekmektedir. Bu sayede dekoratif görünmenin yanı sıra her zaman vaktinizi geçireceğiniz bu alanlarda özellik açısından ne kadar yoğun zaman geçirirseniz geçirin, burada hem keyifli vakit harcar hem de hiç sıkılmadan dar veya geniş fark etmeksizin az eşyayla birçok ihtiyacınızı karşılarsınız.

Koltuk Takımı Seçimlerinde Aceleci Olmayın

Koltuk takımlarına oturma odası dekorasyonunda emek ve zaman harcayın. Ne kadar oda büyüklüğünüz varsa, ölçülerde de buna dikkat edin. Büyük bir odaya küçük bir koltuk takımı seçmek, salonun boş gözükmesine neden olabilir. Aynı şekilde büyük bir koltuk takımını seçerseniz de, oda büyüklüğüne göre pek de şık durmayabilir ve alanı verimsiz kullanmakla karşı karşıya kalabilirsiniz.

TV köşesi yaratırken oldukça rahat ve keyif alacağınız şekilde bir ortam yaratın. En iyi şekilde oturma odasında az yer kaplayan tasarımlara önem verir, duvar üniteleriyle tercih yaparsanız çok daha geniş bir alanda istediğiniz verimli dekorasyonu da sağlamış olabilirsiniz. Zevkinize uygun ve renklerle beraber istediğiniz gibi çözüm üreteceğiniz TV ünitelerine göz atabilirsiniz.

Fonksiyonel Eşyalar Almaya Çalışın

Her yerde duyduğunuz fonksiyonel eşya ne anlama geliyor? Eğer oturma odası için dekor yapıyorsanız, fonksiyonel olarak nitelendirilen eşyalar birçok detayıyla kullanımı konusunda farklı alanlar için avantaj sağlayan ürünler olmaktadır. Örneğin dergi ve kitaplarınızı koyduğunuz bir sehpada, ara göz bunun için kullanılırken kendisini de orta sehpa olarak kullanabilirsiniz. Bu gibi birçok fonksiyonel eşyalara göz atabilirsiniz.

Salonlarda oda dekorasyonu nasıl oluyorsa, buna göre aydınlatmaya da önem verin. Aydınlatma ürünleriyle birlikte oda estetiğini ön plana çıkartacağınız şekilde genel görünümün daha özel olmasını sağlar, şık ve kaliteli bir görünüm kazandırmayı abajurlarla başarabilirsiniz.

Yanıtla