Susuzluğun Rahatsız Edici Belirtileri

Özellikle sıcak havaların başlaması ile birlikte kişilerde bazı rahatsızlıklar gözlemleniyor. Bu rahatsızlıklar günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyebilecek kadar ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Fakat bu sıkıntıların sebebinin genel olarak bedensel susuzluk olduğu da uzmanların üstünde durduğu bir konudur. Kış aylarından tüketilen su miktarının iki katı kadar su tüketilmesi gerektiğine vurgu yapan uzmanlar, yazın terleme yolu ile atılan suyun yerine konmasının son derece önemli olduğunu belirtiyorlar.

suyu lezzetlendirmek

suyu lezzetlendirmek

Yaz aylarında su tüketiminin önemine vurgu yapan uzmanlar özellikle yaşanan bedensel susuzluğun iştahsızlık, halsizlik ve yorgun hissetmeye sebep olmasının yanı sıra baş ağrılarının da tetikleyicisi olduklarına vurgu yapıyorlar. Bunun yanı sıra idrara az çıkmak ve idrar renginin koyu olması ise bedensel olarak susuzluk yaşadığınızın en önemli belirtisidir.

Suyu Lezzetlendirin

Konu ile ilgili olarak uzman su tüketiminin yaz ayında en az 3,5 litre olması gerektiğini belirtirken çay, kahve, meyve suyu ya da asitli içeceklerin kesinlikle su yerini tutmadığına da vurgu yaptılar. Gün içersinde tüketilen su miktarını artırmak için suyun tadında farklılıkların da yapılabileceğini aktaran uzmanlar, zencefil, tarçın, nane, elma, salatalık, limon gibi meyve ya da sebzeleri su içine katarak da içimi kolaylaştırılabileceğini belirtiler.

su

su

Sadece bedensel olarak rahatsızlıklara değil aynı zamanda cildin elastik yapısının da bozulmasına sebep olan susuzluk ile beraber cildinizde de deformasyonlar oluşabilir.

Yanıtla