Ertesi Gün Hapı ile ilgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Doğum kontrol yöntemleri ile ilgili birçok farklı seçenek yer alıyor. Bu seçeneklerden birisi de ertesi gün hapıdır. Ertesi gün hapı ile ilgili olarak duyduğunuz ve doğruluğuna inandığınız ya da şüpheye düştüğünüz birçok bilgi olabilir. Bu hap ile ilgili olarak en çok duyulan hapın zararlı olduğu ya da fayda sağlamadığıdır. Peki, ertesin gün hapının yan etkileri var mı, satın alması çok zor olan bir ilaç mı ya da kilolu bayanların kullanması sonrasında fayda gerçekten elde edilmiyor mu? Tüm bu soruların yanıtlarını sizin için araştırdık.

doğum kontrol hapı

doğum kontrol hapı

Ertesi Gün Hapı Kilolu Bayanlarda Fayda Etmiyor

Ertesi gün hapı ile ilgili olarak yapılan araştırma ve çalışmalarda kilolu bayanlarda fayda sağlamadığına dair bir bilgi yer almıyor.

Ertesi Gün Hapını Satın Almak Çok Zor

Halk arasında en yaygın olan duyumlardan birisi ise ertesi gün hapının satın alınmasının güç olduğudur. Ertesi gün hapını satın almak için herhangi bir reçeteye ihtiyaç duymazsınız. Bu sebep ile aslında kolaylıkla satın alınabilecek bir ilaçtır.

ertesi gün hapı

ertesi gün hapı

Ertesi Gün Hapı İlişkinin Ertesi Günü Alınmazsa Fayda Sağlamaz

Ertesi gün hapı ile ilgili olarak bilinen en büyük yanlıştır. Ertesi gün hapını ilişki sonrasında yaşanan dört gün içinde almanız mümkün.

Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi ertesi gün hapının da yan etkisi vardır. Bu mide bulantısı ya da baş dönemsi olup en fazla üç gün sürer.

Yanıtla