Baş Ağrısı İçin Doğal Öneriler

Günlük yaşantıyı olumsuz etkileyen baş ağrıları kiminin nadiren yaşadığı kiminin ise sürekli olarak karşılaştığı ağrılardır. Baş ağrısı durumunda bu ağrıdan biran önce kurtulmak için alınan ağrı kesiciler ise hem böbreklere hem de karaciğere oldukça zarar verir.

baş ağrısı

baş ağrısı

Baş ağrılarının temelinde yatan sebebin öğrenilmesi ile ağrının yaşanmamasını sağlamanız da mümkün. Stres kaynaklı olarak gerçekleşen ağrının yanı sıra bedenin susuz kalması sebebi ile yaşanan baş ağrıları da bulunuyor. Ağrının sebebi bu anlamda da oldukça önem taşır. Günlük yaşantınız içersinde sıklıkla baş ağrısı ile karşılaşıyor iseniz bir yerlerde de yanlış yapma ihtimaliniz yüksektir. Bunun için tüm gün döngünüze dikkat etmeniz gerekir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle gece uykumuz tam olarak alıp almadığımız son derece önemli bir durumdur. Gece elektronik eşyalardan arınmış ve karanlık bir oda içersinde uyumak en ideal ve kaliteli uykuyu sunar.  Uykudan önce alınan uyku ilacı, alkol, kafeinli içecekler ise uykunun kalitesini düşürür.

Bunun yanı sıra tuz alım oranını azaltıp su oranını yükseltmenizde baş ağrınız için olumlu etki yaratabilir.

baş ağrısına çözüm

baş ağrısına çözüm

Ayrıca B vitaminin bulunduğu besinlere günlük yaşantı içersinde yer vermekte ağrıları hafifletip atakları azaltabiliyor.

Kan şekerinin hızla düşüp birden yükselmesi de baş ağrısına sebep olan nedenler arasında sayılabiliyor. Bu sebep ile kan şekerinizin düştüğünü düşündüğünüz zamanlarda ani yükseliş yaratacak olan besinlerden uzaklaşmanız önerilir.

Yanıtla