Genç Yaşta Beyazlayan Saçlardan Kurtulmanın 5 Basit Yolu

Genç yaşta saçlara düşen aklar, ortak bir sorun olabilir, ancak şüphesiz bu, bireyin imajını sarsar. Aslında onlardan kurtulmanız için çareler var;  işte 5 doğal ve basit yol:

  • Sıcaklık Koruması: Aşırı sıcağa maruz kalma ve ter, saç derisini kurutur, saç follikülleri zayıflar ve yaşlanmaya başlar. Sonuçta, saç gri beyaza dönüşür. Güneş’ten ve sıcak sudan ve saç kurutma makinesinden kaçının.
beyaz saç

beyaz saç

  • B12 Vitamini: Bu, saç dökülmesini önlemenin ve beyaz saçlardan kurtulmanın en iyi yollarından biridir. B12 vitamini, saç derisi sağlığını korur ve saçları beyazlatmaya karşı iyileştirir. Sağlıklı, B12 vitamini bakımından (peynir, avokado, portakal, erik ve kızılcık gibi) zengin taze meyve ve sebzeleri tüketin.
  • Biyotin: Biyotin saçta siyah rengin kalmasını sağlayan doğal bir üründür. Böylece, genç yaşta beyaz saçlardan kurtulmak için (yulaf ve badem gibi) biyotin açısından zengin yiyecek maddelerini tercih edin. Biyotin bakımından zengin saç kozmetik ürünlerinin kullanılması da saçınızın doğal siyah rengini geri kazanmak için mükemmel bir yöntemdir.
saç

saç

  • Doğal Saç Boyaları: Saça zararlı kimyasal boyalar yerine bitkisel içerikli saç boyaları kullanın. Ya da bu ev çözümünü deneyin: 1 avuç kadar çay veya kahveyi suda 15 dakika kaynatın ve soğumasını bekleyin, soğutulmuş sıvıya doğal yağlar ekleyin. Beyaz saçlardan kurtulmak için saçlarınızı düzenli olarak bu doğal renklerle yıkayın.
  • Doğal Maskeler: Saçınızı güçlendirmek ve saç dökülmesini azaltmak için besleyici doğal saç maskelerini tercih edin. Örneğin, Bektaşiüzümü ve yeşil ceviz kabuğu püresi saç beyazlarını önleyen harika bir karışımdır. Benzer şekilde saçınıza uygun doğal saç maskeleri deneyebilirsiniz.

Yanıtla