Kol Kaslarını Güçlendirmenin Yolları

Her insan kaslı ve fit bir vücuda sahip olmak ister. Spor yapmayı sevmeyen insanlar için çok zahmetli bir durum gibi gözükse de günlük belirlenecek antrenman ve egzersiz şekilleri ile güçlü kaslara sahip olabilirsiniz. Özellikle kol kası güçlülük açısından çok önemli olduğu gibi görüntü olarakta dikkat çeker. İnsanlar kas güçlenmesini spor salonlarında olduğu gibi evlerinde de yapabilecekleri çalışmalar ile gerçekleştirebilir.

Kol Kası Nasıl Geliştirilir

Kol Kası Nasıl Geliştirilir

Evde yapılacak kol kası güçlendirilmesinde beslenme çok önemlidir. Evde yapılacak kol kası güçlendirilmesini dilerseniz aletli dilerseniz de aletsiz olarak yapabilirsiniz. Evde yapılacak kol kası güçlendirmesinde genellikle farklı ağırlıklara sahip dambıl tercih edilir. Tekli ve çiftli olarak yapılacak dambıl çalışmaları seanslar dahilinde yapılıp, son derece rahat kullanım sağlar.

Dambıl Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Dambıl

Dambıl

Dambıl dışında evde yapılacak mekik ve şınav egzersizleri de kol kaslarının gelişmesini sağlayacaktır. Bunu yaparken belirli bir süre belirlemekte yarar var. Yine zaman dışında günden güne artırılarak yapılan şınav, mekik ve dambıl güçlü ve esbek bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Triceps geliştirme hareketi kol kası güçlendirilmesinde en etkin harekettir. Özellikle arka kol kasının geliştirilmesinde çok etkili bir harekettir.

Triceps geliştirici hareketler içerisinde sınav tercih edilen hareket olduğu gibi kısa süre içerisinde sonuç verir. Evde yapılan egzersizlerde nefes kontrolü çok önemlidir. Kol kaslarının güçlendirilmesinde farklı pozisyonlarda yapacağınız dambıl kaldırma hareketleri kolların önce esnemesine sonra da ödeme atmasıyla birlikte kasların oluşmasına neden olur.

Yanıtla