Sivilceleri Sıkmanın Sonuçları

Sivilce problemi, çoğu kişinin yaşadığı baş belası bir durumdur. Cildinizde hiçbir sorun yokken uyursunuz, sabah kalktığınızda kocaman bir sivilceyle uyanırsınız… Ya da cildinizde kalıtsal bir sivilce sorunu vardır. Sebebi ne olursa olsun, sivilceler ortaya çıkınca çoğu kişinin eli durmaz. Hemen sıkmaya başlarlar. Evet, bu yöntemle o kocaman sivilcelerden kurtuluyor olabilirsiniz. Fakat sivilceleri sıktığınızda nelere sebep olduğunu biliyor musunuz?

sivilce sıkmak

sivilce sıkmak

Sivilcelerinizi Sıkmayın!

Öncelikle söylemek gerekir ki; sivilceli cildiniz için en sağlıklı çözüm, bir doktor gözetimi altında tedavi olmaktır. Sivilceler oluşmadan önce cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yaparsanız, doğal yöntemlerden yararlanırsanız; bir aksilik olmadığı sürece sorun yaşamazsınız. Sivilceler oluştuktan sonra da; kaşımadan, sıkmadan doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Fakat ciddi sorunlar söz konusu ise, mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

Doktora gitmezseniz, yine bildiğinizi yapıp sivilceleri sıkma yolunu tercih ederseniz; sivilcelerin cildinizde derin izler bırakmasına sebep olabilirsiniz. Ve bu izlerin tedavisi, sivilce tedavisinden daha zor olabilir.

sivilceyi sıkmayın

sivilceyi sıkmayın

Sivilcelerinizi sıktığınız zaman, içerisinde yer alan bakteriler cildinize yayılabilir. Ve bunun sonucu olarak da; bakterilerin yayıldığı noktalarda yeni sivilceler oluşabilir. “Kaş yapayım derken göz çıkardım.” deyimini tam da burada kullanabilirsiniz işte. Bir sivilceden kurtulmak isterken, yeni sivilcelerin oluşumuna sebep olabilirsiniz.

Ayrıca; sivilcelerinizi sıkmaya çalışırken, cildinizin dokusuna da zarar verirsiniz. Aslında herkesin cildi o kadar naziktir ki! Siz sivilce sıkma ve kaşıma eylemi ile cildinizin dokularını tahriş edersiniz.

Sivilcelerinizi sıkmaktan vazgeçin! Hafif durumlarda doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Ciddi sorunlarda ise mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

Yanıtla