Mekanlardaki Boş Yerler için İlginç Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu yapılırken mekanlardaki bazı yerler çeşitli sebeplerden dolayı boş kalabiliyor. Mobilyalar ya da oturma gruplarının konumlandırılmasından sonra ortaya çıkan bu boş alanlar, dekorasyonunuzun bir bütün şeklinde gözükmesini de engelleyebiliyor. Bu boş yerleri gereksiz ve aşırı yer kaplayan eşyalar ile doldurmak ise kalabalık bir görünümü ortaya çıkartabiliyor.

Boş yerlerin büyüklüğüne göre çözüm üreterek dekorasyonunuzu daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyonunuzu yaptıktan sonra ilk önce konumlandırdığınız eşyaların yerlerini değiştirerek farklı eşyalar ile boşlukları doldurmayı deneyebilirsiniz. Dekoratif açıdan şık olan ve az yer kaplayan eşyalar ve aksesuarlar da boşlukları doldurabilmek açısından faydalıdır.

Kitap Okuma Köşeleri Oluşturma Yöntemi

Dekorasyonunuz ile yaratıcılığınızı konuşturmak istiyorsanız kendinize bu boş alanlardan şık bir okuma köşesi de yaratabilirsiniz. Kitap okuyacağınız zaman vakit geçirebileceğiniz bu alanları ufak çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca şık bir raf kullanarak da dekorasyonunuzu süslemeye devam edebilirsiniz.

Kitap okuma köşelerini oluştururken satın alacağınız mobilyaların genel dekorasyon hatlarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kitap okuma köşelerine ufak bir puf koymanız da oturmanız için yeterli olabilir.

Boş alanları ayrıca kullanmadığınız eşyaları sergilemek için de kullanabilirsiniz. Yine uygun boyutlarda oluşturabileceğiniz bir rafı bu bölgelerde kullanabilir ya da ufak bir camlı dolap kullanarak eşyalarınızın dışarıya en iyi şekilde yansıyabilmesini sizler de sağlayabilirsiniz.

Yanıtla