Kahverengi Gözlü Hanımlar İçin Göz Makyajı Önerileri

Toplum olarak genellikle kahverengi insanların çoğunlukta olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Genetik olarak tamamen sağlıklı gözlere sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Renkli gözlü insanlara nazaran her zaman bir adım önde olacağınızı da. Ülkemizde renkli gözlü insanların gözleri daha çok beğeniliyor. Ancak çoğunluk olan kahverengi gözlüler olarak nasıl makyaj yapılması gerektiğini bilirseniz renkli gözlüleri arkanızda bırakacak kadar çekici ve güzel gözlere sahip olursunuz.

Makyaj yapma konusuna gelince… Önceliğiniz göz tipinizi belirlemek olmalı. İnternette muhteşem görünen göz makyajları sizi göz tipinize uygun değilse makyaj yaptığınızda hiçbir faydasını görmezsiniz. Gözleriniz aşağı doğru çekikse mutlaka yukarı kaldıracak makyaj yapmalısınız. Eyeliner ince ve ucu yukarı bakar şekilde sürülmeli.

kahverengi göz

kahverengi göz

Hafif Dokunuşlarla Gözlerinizi Ortaya Çıkaran Bilgiler

Gözlerinize makyaj yapmadan önce beyaz bir baz ile göz çevrenizi far uygulamasına hazırlamanız birinci madde. Kaşlarınızın dağınık olmaması gözlerinizin daha dikkat çekici olmasını sağlayacağı için çıkan tüyleri almanız önerilir.

Son zamanların trendlerinden olan kahve ve kırmızı tonları kahverengi gözlü hanımlara çok yakışıyor. İstediğiniz tonu göz bebeklerinden uzak kısımlara doğru hafif dokunuşlarla farı uygulayın. Göz pınarlarınıza yakın kısımları mutlaka daha hafif tonlar kullanarak makyajınızı tamamlayın. Aydınlatıcınızı ve göz altı aydınlatıcısını makyajınızı bittikten sonra göz pınarlarınıza doğru uygulayın ve rujunuzu sürün. Makyajınız tamamladıktan sonra sabitleyici kullanarak daha uzun süreli kullanabilirsiniz.

Yanıtla