Şimdi Yetiştirmeniz Gereken 3 Kış Bitkisi

Kışın sıkıcı günlerine biraz renk katmak için bu sağlam bitkileri bahçenize dikmeyi düşünün. Biz, 3 farklı bitki seçtik, elbette bu seçeneklere bağlı değilsiniz, sevdiğiniz başka türler de ekleyebilirsiniz.

çiçek bakımı

  • Kamelya

Botanik adı Camellia japonica olan ‘kamelya’, açık pembeden parlak kırmızıya kadar uzanan renklerle bir gül gibidir. Bitkinin ortalama boyu 180-200 cm arasındadır, ancak kamelyalar nispeten yavaş büyür ve ilkbaharın ortalarından sonbahara kadar çiçek açar. İlk yetiştirme mevsimi boyunca, kamelyaları haftalık olarak sulamak ve doğrudan güneş ışığından uzak tutmak en iyisidir.

  • Kardelen

Botanik adı Galanthus nivalis olan ‘kardelen’,  en ünlü kış çiçeğidir. Bu kış bitkileri, beyaz, çan şeklindeki çiçeklerini sergilemek için karın içenden dışarı çıkan cesur ve nadir çiçekler olarak bilinirler. Küçük bir bitki ortalama 30 cm kadar büyür, kardan bahçelerde, ağaçların ve çalıların tabanında gelişir. Kısmen gölgeli bir alana, tercihen bir ağaç altı veya çalılığa yakın bir yere dikilmelidir.

  • Cadı Fındığı

Botanik adı Hamamelis olan ‘cadı fındığı’ Türkiye’de ‘acı fındık’ olarak da biliniyor. Cadı fındığı; kırmızı, sarı ve turuncu karışımının dalgalı, örümcek benzeri çiçekleri olan 6 m uzayabilen ve de Uzakdoğu’da geleneksel tıpta da kullanılan bir ağaç türüdür. Erken ilkbahara kadar çiçeklidir. Geniş köklere sahip olan cadı fındığı onu ideal bir bahçe süsü yapar, bu bitkiler tam güneş alabilir ve düzenli sulama ile bahçenizde şık bir imaj olabilir.

Yanıtla