Makyaj için Hazırlık Nasıl Yapılır?

Özel davetlere hazırlık yapılırken sadece giyim değil aynı zaman da makyajınızda son derece önemlidir. Makyajın ise ideal durması için öncesinde bazı hazırlıkların yapılarak uygulamanın o şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Makyaj uygulamasında cildin yeterli uykuyu almış olması ise son derece önemlidir. Eğer gece uykunuzu almamış iseniz makyaj cildinizde istenen şekilde durmaz. Aynı zamanda yüzünüzde de yorgun bir ifade oluşur. Bu sebep ile özellikle davetlere katılacağınız günlerde gece erkenden uyumaya özen göstermeniz önerilir. Bunun yanı sıra gece yatmadan önce cilt bakımınızı yaparak mutlaka nemlendiricinizi de kullanmanız tavsiye edilir.

Makyaj Öncesinde Yapılacaklar

Makyaj için gece bakımını yaparak uykunuzu altıktan sonra ideal bir makyaj zeminini hazırlamak için ise günlük cilt bakımına yer açmanız gerekir. Günlük cilt bakımınızda cildinizi temizledikten sonra tonik kullanmanız ve sonrasında ise nemlendirici kullanımına yer vermeniz gerekir. Eper bir maske kullanımına cildinizin ihtiyacı var ise bunu mutlaka bir gece önce yapmanız ve bu sürede cildinizi de dinlendirmeniz gerekir.

Cilt bakımınızda nemlendirici uygulamasına yer verdikten sonra bir süre bekleyerek nemlendiriciyi cildinizin emmesini beklemeniz yararlı olacaktır. Sonrasında ise makyajın temelini oluşturmak için baz kullanarak cildinizdeki kusurları kapatabilirsiniz. Baz kullanımının sonrasında fondöten kullanarak makyajınızı kombinasyonunuza uygun olan seçimler ile gerçekleştirerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyaj uygulamanız sonrasında kullanacağınız sabitleyici ise makyajınızın akmasını engellemek için uygun bir tercihtir.

Yanıtla