Kuruyan Maskaraya Çözüm

Göz makyajının vazgeçilmez ürünü olan maskara aslında temel makyaj ürünleri arasında yer alır. Sık kullanıma sahip olmasının yanı sıra kapağın tam kapamaması ya da bir süre kullanmanız durumunda ise kuruma görülebilir. Maskaranızda görülen kuruma sonrasından sizde hemen birçok kişinin yaptığı gibi ürününüzü çöpe mi atıyorsunuz?

krem

O çok severek ve beğenerek aldığınız maskaranızı çöpe atma düşüncesi bile son derece can sıkıcı olabilir. Fakat kuruyan maskaranızı tekrar kullanmanızı sağlayacak olan çözümü uygulayarak bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkün olurken aynı zamanda rimelinizi daha uzun süre kullanmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

Kuruyan Maskarayı Kurtarmak İçin Ne Yapılabilir?

Kuruyan maskaranızın tekrar kullanıma açılmasını sağlamak için zeytinyağı ya da badem yağı damlatabilirsiniz. Bu uygulama sayesinden maskaranız eski formunu hemen elde ederek kullanıma açılacaktır. Badem yağı ya da zeytinyağının maskaraya eklenmesi sadece kuruluğun giderilmesinde değil aynı zamanda kirpiklerinde beslenmesine destek olacaktır. Aynı zamanda daha parlak ve sağlıklı olan kirpiklere de sahip olmanıza destek olur.

Kuruya maskarayı kurtarmanın bir başka yolu ise gülsuyu damlatılmasıdır. Gül suyu kullanımında kesinlikle alkol içermeyen gerçek olan suyun kullanımına yer vermeniz önemlidir. Gül suyunu makaranıza damlatmanın akabinde birkaç kere fırçayı batırıp çıkarmanız ise maskaranın kuruluğunu gidererek size de kullanım avantajını sağlayacak olan bir tercih olacaktır. Bu avantajlar yararlanırken aşırı kullanımdan kaçınmanız önerilir.

Yanıtla