Yaşlanma Karşıtı Masaj

Tüm çabalarımıza rağmen zamanı durduramıyoruz ve her geçen gün yaşlanıyoruz. Ama bazen ruhumuzla bedenimiz beraber yaşlanmıyor. Biz hala hayatın heyecanlarını kovalarken yüzümüzde derin çizgiler oluşuyor. Kozmetik endüstrisi bizi bu sorundan kurtarmak ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için her gün yeni ürünler piyasaya sürüyor. Bu ürünlerin ne kadar faydalı olduğu ve kimyasalların bize etkisi muamma.

krem

krem

Oysa çok fazla kozmetik kullanmadan yüzümüzdeki kırışık ve çizgi oluşumunu engelleyebilecek pratik yöntemler var. Bu yöntemleri günlük hayatımızın içinde düzenli olarak uygulayarak cildimizi koruyup yaşlanma etkilerini azaltabiliriz.

Yüz Masajı

Parmak uçlarımızla çenemizin altından başlayarak yukarı doğru itme masajı yapabiliriz. Hafif ve seri dokunuşlarla derimizi yukarı iteleyerek gün boyunca aşağı ivme yaşayan yüzümüze tersine bir hareket kazandırabiliriz. Masaj sayesinde kan akışı artar ve cildimizin her yerinde yoğun kan sirkülasyonu oluşur. Bu da yüzümüzün daha sağlıklı ve dinç görünmesini sağlar. Sabah kalkınca ve gece yatmadan 10 dakika boyunca bu egzersizi uygulayabiliriz. İstersek aynı hareketler ile boyun bölgemizi de kırışıklıklara karşı koruruz.

yaşlanma karşıtı krem

yaşlanma karşıtı krem

Cildimizin en önemli dostu tabi ki sudur. Nem oranı düşen bir cilt daha çabuk deforme olacaktır. Gün içerisinde en az iki litre su içerek içeriden su takviyesi yapıp cildimizi diri parlak görünümlü hale getirebiliriz ayrıca sabah yüzümüzü yıkadığımız suyu kurulamayarak cildimizin nemini almasına yardım edebiliriz.Sabah ve akşam temizliğinin ardından iyi bir nemlendirici krem kullanarak kozmetiklerden yıpranan yüzümüzü besleriz.

Salatalığın cildimizi beslediğini hepimiz biliyoruz, haftada bir veya iki kez salatalık dilimlerini yüzümüzde gezdirmek hem masaj etkisi yapıp hem de meyve özlerinin gözeneklerden içeri işlemesini sağlayacaktır.

Yanıtla