Günlük Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız bakımını her gün düzenli yapmak sağlığınız ve sosyal statünüz açısından son derece önemlidir. Sabah ve akşam başta olmak üzere günde en fazla 5 dakika ayırdığınız zaman diş sağlığınıza ve ağız sağlığınıza büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha rahat ve ferah bir gülümsemeye de sahip olursunuz.

Diş bakımındaki en önemli nokta dişleri doğru şekilde fırçalamaktır. Diş yapınıza uygun bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalamalı ve daima orta sertlikteki ufak başlı fırçaları tercih etmelisiniz.

ağız bakımı

ağız bakımı

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağız bakım ürünlerine de ihtiyacınız olabilir. Ağız bakım ürünleri sayesinde fiş fırçalarının erişemediği noktalardaki mikropları öldürmüş olursunuz. Ağız ve gargaralar da ağız bakımı için yararlıdır. Diş ipleri de ağız ve diş sağlığının korunabilmesi için önemlidir. Diş ipleri erişimi zor olan bölgelere rahat bir şekilde erişebilmenizi sağlar.

Diş İpi ve Ağız Bakım Ürünleri

Sağlıklı bir ağız bakımı için diş fırçanızın en fazla 3 ayda bir değişmesi gerekiyor. 3 aylık bir dönem sonrasında fırça üzerinde bakteri oluşumu meydana gelir ve bu durum ağız sağlığınızı tehlikeye atar.

diş ipi

diş ipi

Karbonat ve tuz gibi maddeler ile diş fırçalamaktan ise kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Bu maddeler diş minenize zarar verebileceği gibi dişlerin daha hızlı aşınmasına ve kırılmasına da yol açar. Günde 2 defa dişlerinizi fırçalar ve ağız bakım ürünlerini doğru şekilde kullanırsanız ağız bakımınızı yapmış olursunuz.

Yanıtla