Diş Çürüklerini Nasıl Önleyebiliriz?

Diş sağlığı her birimizin en önem vermesi gereken hususlardan bir tanesidir. Bu nedenle dişlerin temizlenmesi ve bakımı son derece önem arz ediyor. Dişlerinizin erken yaşta çürümemesi için kesinlikle önlem almamız gerekir. Günlük hayatta diş çürüklerini önleyebilmek ve genel diş sağlığımızı korumak adına ne gibi önlemler alabileceğinizi bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza kısaca anlattık.

diş çürüğü

diş çürüğü

Diş Sağlığınızı Koruyun

İlk olarak kesinlikle düzenli olarak sabah akşam diş temizliğinizi yapmanız gerekir. Yani günde iki kere çok klişe bir söylem olsa da dişlerinizi fırçalamalısınız. Fakat fırçalamayı doğru şekilde gerçekleştirmeyi ihmal etmeyiniz. Diş fırçası seçerken küçük başlıklı olanları tercih etmenizi öneririz. Bu sayede dil üzerinde kalan yemek artıklarını da kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

diş sağlığı

diş sağlığı

Diş fırçanızı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise orta sertlikte veya yumuşak kıllı olmasına dikkat etmenizdir. Ayrıca üç ayda bir değiştirmenizi tavsiye ederiz. Macunu su ile ıslatmadan kuru fırça üzerinde direkt sürerek kullanmalısınız. Dengeli beslenmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Son olarak şekerli olan gıdaları ana öğünlerde tüketmeye dikkat etmeniz gerekir.

Yanıtla