Zararlı Olduğu Sanılan Masum Yiyecekler

Günümüzde ne yazık ki büyük bir bilgi kirliliği var. Bu bilgi kirliliği pek çok yanlışı doğuruyor. Zararlı olarak nitelendirilen birçok yiyecek var. Peki bunların hangileri gerçekten zararlı? Çünkü bilgi kirliliğinden dolayı özünde masum olan yiyeceklere zararlı yaftası atıldı. Bu yiyecekler esasında zararlı değil gayet normal zararsız ve masum yiyeceklerdir.

Patates

Patates

Bu Besinleri Yeniden Tüketebilirsiniz

Patates ve mısır zararlı olduğu sanılan fakat aslında hiçbir şekilde zararlı olmayan yiyeceklerdendir. Bugün pek çok uzman patatesin sağlığa zararlı olduğunu savunuyor. Halbuki patates bünyesinde kalsiyum, C ve D vitaminlerini bulunduruyor. Ayrıca kilo kaybına da yardımcı olan bir yapısı var. Yani zararlı değildir. Mısırda aynı şekilde zararlı olmayan bir besindir.

mısır

mısır

Kakao da bu bilgi kirliliğinin içinde kaybolup gidenlerden. Kalsiyum ve potasyum içeren kakao kemikleri güçlendiren yapısı ile dikkat çekiyor. Yani hiçbir zararı yok. Yeniden besin programınıza dahil edebilirsiniz. Antep fıstığı da bu derttenmuzdarip olanlardan. E vitamini ile kalbinizi sağlıklı tutan bir yapısı vardır Antep fıstığının. Sağlığınıza hiçbir zararı yoktur. Domates ketçabı içinde çeşitli söylentiler var. Ama aslında domates ketçabı sağlıklıdır. Görme duygusunu geliştirir, kalp rahatsızlığı riskini en aza indirir. Çeşitli hastalıklara karşı da yine etkili bir yapısı vardır. Son olarak tereyağından bahsedelim. Tereyağı insan vücuduna yararlı bir besidir. İnsanı çeşitli hastalıkların gelişiminden korur. Bu yüzden zararlı olmadığını söyleyebiliriz.

Yanıtla