Solan Çiçekleri Canlandırmanın Pratik Yolu

Evlerimizde, balkonumuzda ya da bahçemizde bulunan muhteşem güzellikleri ile bize pozitif enerji sunan çiçeklerimizi zaman zaman ihmal edebiliyoruz. Yanlış bir yere koymak ve fazla ya da az güneş almasının yanı sıra sulamayı unutmak gibi birçok sebepten dolayı çiçeklerimiz güzelliklerini yitirerek çiçekleri solmaya ve yaprakları da kurumaya başlamış olabilir.

çiçek bakımı

çiçek bakımı

Acil olarak su vermek veya yerini değiştirmek elbette yapılacak olan davranışlar arasında yer alır. Fakat bunun yanı sıra onlara ihtiyacı olan mineralleri vererek yaşama tutunmasını sağlayarak tekrar canlılığına kavuşması için yapılabilecek olan kür ile daha sağlıklı olabilirler. Son derece kolay olan bu kür için evinizde bulunan malzemelerden yararlanırsınız.

Solan Çiçekleri Kurtarma Kürü İçin Malzemeler

·         1 adet muz kabuğu

·         Öğütülmüş kahve

·         1 adet yumurtanın kabuğu

salon çiçeği

salon çiçeği

Kürün Hazırlanışı ve Uygulaması

Yukarıda saydığımız malzemeler hemen hemen herkesin evinde bulunan ya da uygun fiyat ile satın alınabilecek besinlerdir. Bu üç malzemeyi bir kaba koyun. İyice karıştırın ve kıvam almasını sağlayın. Sonrasında solan ya da kurumaya başlayan çiçeğinizin toprağına karışımdan ilave edin.

Kürü çiçeğinizin toprağına koyduktan sonra sulamayı ihmal etmeyin. Bu kürü her gün aynı saatte yaparak çiçeğinizin tekrardan canlanışına şahit olabilirsiniz. Alacağı vitamin ve mineraller sayesinde eskisinde daha güzel ve daha canlı çiçekleri ile size yakın zamanda merhaba diyecektir.

Yanıtla