Motor Sarım Fiyatları 

Motor sarım fiyatları motor sarımı motor bobin gibi kavramlar bir bütünün parçalarıdır. Motor belli bir enerjiyi mekanik enerjiye çeviren sisteme verilen isimdir. Enerji kaynağı bazen petrol kaynaklı bazen elektrik enerjisi bazen de rüzgar enerjisidir. Bu durum bazı zamanlarda hidro enerji de olabilir.

Motor Sarım Fiyatları 

Elektrik motor çeşitleri AC ve DC akım motorlarıdır. AC motor alternatif akım demektir. DC motor ise doğru akım kavramının kısaltmasıdır. Bunların dışında servo motor Universal motor step motor tork motoru frenli motorlar gibi farklı birçok çeşit de bulunur. AC  motor kendi içinde endüksiyon ve Senkron motorlara olarak ikiye ayrılır.

Bobin Sarımı Nedir?

Motor sarım fiyatları bobin elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmek amaçlı kullanılan ve birden fazla komponentten oluşan motorun en önemli parçasıdır. Bobinin tekstil mühendisliğinde önemli bir yeri vardır. Tekstilciler iplik sararken bobinajcılar da tel ya da başka iletken tel sararlar. Bobin parametreleri ise tel sarım sayısı sınıfı bobin direncidir. Bu parametreler için özel olarak hazırlanmış kalıplar ile işlem gerçekleştirilir.

Bobin sarım, işleme özel olarak geliştirilmiş olan otomatik makineler ile yapılır. Ayrıca bobin sarım işlemi el ile manuel olarak da yapılabilmektedir.  Ayrıca özel olarak geliştirilebilen bobin sarım işlemi için kullanılan analitik ve nümerik hesaplama ile farklı ürünler de geliştirilebilir.

Motor Sarım Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Motor sarım fiyatları işte olduğu gibi motor sarımında da farklı maliyetler olabiliyor. Burada maliyetler malzeme maliyetleri ve diğer maliyetler olarak ikiye ayrılabilir. Temel olarak bir elektrik motorunda yalnızca bobin sarımı yapılıp montaj işlemi gerçekleştirilecekde  bakır tel ve işçilik ücrete maliyeti çıkar. Ancak bakım onarım ve mekanik arızalar gibi işlem yapılacaksa bunların durumuna göre farklı ücretler belirlenebilir. Ancak burada yalnızca fiyata göre karar vermek maliyeti daha yükseltebilir.

Motor sarım hizmeti ve motor sarım fiyatları ile ilgili bize ulaşarak bizden bilgi almanız mümkündür. Firmamız olarak ürünlerinizin bakım ve onarıma ayrıca tüm sistem sistemsel sorunları ile ilgileniyoruz. https://www.botem.com.tr/bobinaj sitesine ulaşarak güvenle hizmet alabilirsiniz.

Yanıtla