Papatya Yağının Cilt İçin Olan İnanılmaz Faydaları

Son zamanlarda alternatif tıp oldukça gelişti alternatif tıp söz konusu olduğunda papatyanın oldukça bilinen bitkilerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu çayın en bilinen özelliklerinden bir tanesi de sakinleştirici olmasıdır.  Aynı zamanda papatya yaraları iyileştiren özelliğine sahiptir.  Bu nedenle papatya bitkisi genelde cilt sorunlarında tercih ediliyor.

papatya yağı

papatya yağı

Papatyanın suyu  deri dökülmeleri ve saç derisi kaşıntıları gibi problemleri olanlara önerilen şeylerden bir tanesi. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza papatya ve papatya hakkında bilmediğimiz  önemli bilgileri paylaştık, mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Papatya Çayı  Bakım Uygulamaları

Özellikle yaz aylarında daha fazla ortaya çıkan cilt lekeleri güneş yanıkları ve göz altı morlukları papatya çayı ile tedavi edilebiliyor. Pek nasıl?  İki tane demlenmiş çay poşeti ile göz alt bölgesine kompozit yaparsanız göz altlarınızdaki morluklar azalacaktır. Ayrıca papatya çayını tonik olarak dahi kullanabiliyorsunuz. Bu uygulama daha taze ve sağlıklı bir cilt görünümüne sebebiyet veriyor.

papatya yağı faydaları

papatya yağı faydaları

Ayrıca papatya yara ve morlukları iyileştirme özelliğinin yanında cildin renginin açılmasında da oldukça etkili. Bu nedenle beyazlatıcı kozmetik ürünlerinden bile daha fazla tercih ediliyor. 2 bardak kaynatılmış su üzerine 2 yemek kaşığı papatya atın ve daha sonra süzün . Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürebilirsiniz. 25 dakika kadar bu karışımı yüzünüzde tutun, daha sonra gül suyu ile temizleyin.

Yanıtla