Mutlu Olmak İçin 3 Önemli Kural

İş yaşamı, okul hayatı, aile, gündelik stres, koşturmaca derken bazen insan içinden çıkılmaz bir duruma düşüp bunalabiliyor. Yapılan bazı araştırmalar ise günlük yoğun stresin insanı büyük bir mutsuzluğa ittiği yönünde. Peki, bu zorlu hayat mücadelesinde mutlu olmak mümkün değil mi? Elbette mümkün! Ancak bunun için biraz çaba göstermeniz gerekiyor. Şimdi bakalım mutlu olmak için en basit 3 kural nelermiş.

Bu 3 Kurala Dikkat!

  • Olumlu Düşünün: Çekim yasasını herkes duymuştur. Negatif düşünmek negatifliği beraberinde getirir. Her daim olumlu düşünmeye çalışın. Bu da geçecek şeklinde yorumlayın. Pozitif düşünceler vücudumuzun her hücresine işler. Bizi pozitife yönlendirir. Bu nedenle her daim pozitif bir adım atmak önemli. Size faydası olmayan, sizi negatife iten her şeyden mutlaka kurtulun.
  • Anı Yaşayın: Anı yaşamak ve o anın tadını çıkarmak mutluluğun formüllerinden birisidir. Örneğin arkadaşlarınızla bir yemek yiyorsunuz. Mutlaka o anda kalın. Arkadaşlarınızla sohbet edin. Aklınızdaki olumsuz düşünceler, gelecek kaygısı, geçmişte yaşanan kötü olaylar hepsini aklınızdan çıkarın. ‘Kaygılıysan gelecekte yaşıyorsun, huzurluysan şu anda’ sözünü aklınızdan çıkarmayın.
  • Kendinize Güvenin: Her hayat bir yolculuktur. Bu yolculukta olumsuzluklar elbette olacaktır. Ancak bu dikenli yolları temizlemek sizin elinizde. Geçmişe takılıp kalmadan yaşamla bir olmak önemlidir. Mutluluğa aç gözlerle bakmayın ya da mutluluktan korkmayın. Mutluluk ancak yaşamla bir olarak mümkündür.

Yanıtla