Banyo Dolabı Seçmenin İncelikleri

Banyo dolabı seçiminde tasarımın iyi olması önemli olduğu kadar kullanışlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Banyo dolapları seçiminde hijyene önem vermelisiniz. Banyolar çok çabuk nemlendiği için dolapları kaliteli seçmelisiniz. Dolap seçimi yaparken diğer bir ayrıntı ise akıllı depolama özelliği bulunmasıdır. Kişisel bakım aletlerinizi, deterjan ve havlularınızı koyacağınız gözleri bulunmalı.

banyo dolabı

banyo dolabı

Banyo Dolabı Seçmenin Püf Noktaları

Banyo dolabı seçerken iç kısmının aydınlatmaya elverişli olmasına da dikkat edin. Hazır dolapların içinde aydınlatma bulunmuyorsa, dolap iç kısımlarına ışık geçişleri yaparak daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. LED şerit aydınlatmalar özellikle banyo dolapları için idealdir. Banyo dolabı seçerken mutlaka kişisel konforunuza uygun olmasına özen gösterin.

Çamaşır ve kurutma makinesi, banyo içindeyse onları da banyo dolapları ile gizleyebilirsiniz. Kişisel bakım aletlerinizi ise kaldıraç sistemli banyo dolapları ile gizleyerek, yerden tasarruf sağlarsınız. Banyo dolapları ile dağınıklıktan da kurtulur ve göze hoş gelen bir dekorasyonu yapabilirsiniz. Uzun ve küçük bölmeli rafları da aynı şekilde banyo dolaplarının yan kısmına monte edebilirsiniz.

banyo dolap modeli

banyo dolap modeli

Banyo dolaplarını kullanışlı hale getirmek için raflar kullanabilirsiniz. Banyo dolabınızın yanına ya da üst kısmına monte edeceğiniz raflar ile banyonuzu daha işlevsel hale getirmeniz mümkün. Banyo çekmecelerinin içine de çekmece organizatörleri koyduğunuz zaman çoğu eşyanızı daha düzenli saklarsınız. Dolapların renk seçiminde ise banyonuz küçük ise daha açık renkli dolap modellerini tercih ederseniz, banyonuzu geniş gösterirsiniz.

Yanıtla