Nasıl Fotojenik Olunur?

Birçok kişi normalde çok güzel olmasına karşın fotoğraflarda o denli güzel çıkmazken bazıları ise son derece güzel çıkabiliyor. Bunun temelindeki sebep için ise fotojenik olma durumu ifade edilir. Fotojenik olmak ise bu durum ile doğulması anlamına gelmez. Yani doğuştan fotojenik olmak diye bir durum yoktur. Sadece o kişinin duruşu ve kameraya olan güveni sizinkinden daha iyidir. Bu ise onun fotoğraflarda daha güzel çıkmasına sebep olur.

duygusal olgunluk

Günümüzde her an resminizi çekerek detayları inceleme imkânınız bulunuyor. Cep telefonları ile yapılan bu çekimlerde kimi zaman çok güzel kimi zaman ise çirkin olarak kendinizi bulabilirsiniz. Öncelikle iki çekim arasındaki farklı incelemeniz önemlidir. Işığın geliş yönü, kameraya bakış açınız, duruşunuz ve hisleriniz. Hisler kameraya direk olarak yansır. Bu sebep ile her fotoğraf çekiminde mutlak mutlu olduğunuz bir anı anımsamanız önerilir.

Fotoğraf Çekilme Taktikleri

Fotoğraf çekimlerin de çenenin öne gelmesi ve gözlerin hafif kısılması önerilir. Bunun ile beraber direk çekim olan noktaya değil kameranın bir alt ya da bir üstüne bakılması gereklidir. Aynı zamanda aslında sizin hangi yönden daha güzel çıktığınızı bilmenizde gereklidir. Kimileri sağ kimileri ise sol profilden güzel çıkarken bazıları alt bazılarının ise üst çekimde daha güzle çıkar. Bu detayları da biliyor olmanız sonrasında artık fotojenik olmamanız için bir sebepte yoktur.

Yanıtla