Kuru Ciltler için Kış Aylarında Bakım

Her cildin kendine özgü durumları var ve kişinin kendi cilt tipine göre hemen her yaşta kadın erkek fark etmeksizin yaşadığı sorunlar var.

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu sivilce, sebum ve siyah nokta iken kuru ciltler için nemsizlik ciddi bir problem teşkil ediyor. Özellikle soğuk kış günlerinde cildin kuruması ve nemsiz kalması had safhalara ulaşıyor ki biz bu yazıda bu mevsimde neler yapılabilir onlara değineceğiz.

İşte Yapılabilecekler

Kış aylarına girilmeye başlaması ile beraber ilk yapılması gereken şeylerin başında cilt tipine uygun olarak düşük koruma faktörlü bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekiyor. Sokağa çıkmadan 20 dakika önce sürmeniz yeterli.

krem

Bunun yanında elbette yoğun içerikli, paraben, parfüm içermeye nemlendiricilerin de düzenli olarak kullanılması önemli. Eğer iki ayrı ürün kullanmak istemiyor iseniz nemlendirici ve güneş koruyucuyu bir arada içeren dermokozmetik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sabah aç karnına, gece yatmadan ve gün içinde mutlaka bol bol su içmeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Özellikle kış aylarında kullanılan makyaj malzemelerine daha bir özen gösterilmeli ve cildi kurutmayacak ürünler tercih edilmeli.

Sokağa çıkarken mutlaka kaşkol, boyunluk gibi ürünlerin kullanılması ihmal edilmemeli ki soğuk havalardan cilt olabildiğine az düzeyde etkilensin.

Elbette maskeler de son derece önemli ve kuru ciltler için özel olarak hazırlanan cildi canlandıran nemlendiren maskeler haftada bir kere yapılmalı.

Yanıtla