Mısır Uygarlarını Görmeye Ne Derseniz

Dünyada yabancı turist ziyaretçisi bakımından en çok turiste ev sahipliği yapan ülkelerin başında Mısır gelir. Eski bir yaşam uygarlığının var olduğu Mısır’da akla ilk gelen yer Mısır’ın eşsiz piramitleri olmuştur. Mısır geçmiş yıllarda yeşil bir iklime sahip bir ülke idi. Değişen iklim neticesinde kum çöllerinin oluşturduğu bir ülke oldu. Mısır’a yapacağınız kültürel gezide sayısı tarihi mekan görebileceksiniz.

İslam dininin hakim olduğu bölgede görülmesi gereken ilk yer başkent Kahire’dir. Mısır’ın en dikkat çeken ve turist çeken bölgelerinden birisi piramitler olmuştur. 4 bin 500 yıllık geçmişe sahip olan piramitler dünyanın 7 harikasından biridir.  Bölgede dünyanın en büyük barajı da buradadır. Mısır’a gelen yabancı turistlerin görmesi gereken tarihi mekanlardan birisi karnak tapınağı olmuştur.

Antik Tapınakların Adresi Mısır

Tapınak köyü hem bilim hem de turizm açısından önemli kılan en büyük özelliği tapınak kompleksidir. Mısır’da görülmesi gereken yerlerden birisi de antik kent olan Güney Mısır’da bulunan Ebu Sibel tapınağı olmuştur. Son derece gizemli görüntüye sahip olan tapınak yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği tapınaktır.

Mısır gezisinde görülmesi gereken turistik ve tarihi özelliklere sahip yerlerden biriside krallar vadisi olmuştur. Büyüleyici atmosferin yer aldığı bu eşsiz yer antik mısır döneminde önemli kralların mezarlarının bulunduğu yerlerdir. Mısır’da mutlak suretle görülmesi gereken yerlerden birisi olan Büyük Sfenks gözlerinizi biran olsun alamayacağınız Mısır’ın en dikkat çeken tarihi yapılarından birisidir

Yanıtla