Cildinizi Güzelleştirmenin En Kolay Yolları

Sıcak yaz günlerinde hem sizi serinletecek hem de cildinizi güzelleştirecek bu kolay yöntemleri mutlaka denemelisiniz.

Cildinize Ferahlık Katın

Bir miktar suyu buzluğa yerleştirerek kolayca elde edebileceğiniz buz, cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak canlanmasını sağlayacak. Bir sabah uyandığınızda gözaltlarınız sizleri rahatsız edecek seviyede ise bir parça buzu birkaç dakika uygulamanız yeterli olacaktır.

cilt

cilt

Güçlü bir bakıma ihtiyacım var diyorsanız buzu hazırlarken içerisine bir miktar yeşil çay ilave etmeniz daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca buz yüzünüzde beliren sivilcelere de çare olabilir. Bir küp buzu 5-10 dk sivilcenin belirdiği yerde bekletmeniz ile hızlı bir sonuç alacağınızı fark edeceksiniz.

Özellikle yaz aylarında cildimiz kurur ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak zorlaşır.  Ancak bol su tüketerek bu etkileri içten azaltmak mümkün. Yeterli su tüketimi yaptığınızda vücudunuz daha rahat çalışacak ve zarar görmüş hücreleri daha hızlı yenileyecektir.

cilt bakımı

cilt bakımı

Bronz bir ten herkesin hayali. Ancak yaz aylarında tatil dönüşü yüzümüzde ölü hücrelerle dolu cildimizle başa çıkmaya çalışırız. Yapacağımız peeling maskesi bu ölü hücrelerden kolayca arınmamıza ve cildimizin nefes almasına imkân tanıyacaktır. E vitamini cildin yenilenmesine olanak sağlar. Bu nedenle seçeceğimiz yüz maskelerinin içeriğinde E vitaminini göz önünde bulundurmak hızlı sonuç almamızı sağlayacaktır.

Son olarak sağlıklı beslenmeye dikkat ederek ve Omega3 içeren besinleri tercih ederek cildin nem dengesini sağlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yanıtla