Göz Çevresi Kırışıklıklarına Doğal Müdahale

Göz çevresi hassas olduğu için bakımının daha özenli yapılması gerekir. Göz çevresinin hijyenine önem verilmeli ve makyaj ile kesinlikle yatmamalısınız. Göz çevresinde kullanacağınız ürünlerin alkol ve yağ içermemesine dikkat edin. Bakım yaparken dairesel hareketlerle kremleri uygulayın. Krem seçiminde ise içinde K ve C vitamini bulunan ürünlere yönelmelisiniz.

göz çevresi

göz çevresi

Göz Çevresi Kırışıklıklarınızın Erken Başlamaması için Ne Yapmalı

Göz çevresi için beslenmenize dikkat etmeli ve bol sebze tüketmelisiniz. Gün içinde mutlaka 2,5 litre su tüketmeye özen gösterin. Göz etrafında yağ bulunmaz. Yağ bezesi olmadığı için ek takviye gerekir. Düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Göz kremi alırken güneşten koruyan ürünlere yönelmeye dikkat edin.

Göz çevrenizde mor halkalar ya da şişlikler varsa demlenmiş yeşil çay poşetlerini kullanarak, doğal tedavi uygulayabilirsiniz. Güneşe çıkarken gözlük kullanırsanız kaz ayaklarının oluşumuna engel olursunuz. Gözlerinizi sık sık ovuşturmayın. Sık ovuştursanız var olan çizgilerinizi artırışınız. Göz çevresi için düzenli göz hareketleri yapabilirsiniz.

göz kırışıklığı

göz kırışıklığı

Evde doğal maske uygularken asit içerikli karışımlardan kaçının. Göz çevresi daha ince deriden oluştuğu için meyve özleri zarar verebilir. Doğal yağları kullanabilir ve göz çevresini besleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağı göz etrafını besler ve kırışıklıkları önler. Kullandığınız bakım ürünlerinin kaliteli olmasına özen gösterin ve yaşınıza uygun kremleri kullanın. Ne kadar erken yaşlarda göz bakımına başlarsanız kırışıklıkların önüne o derece erken geçersiniz.

Yanıtla