Boyu Kısa Olan Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Boyunuz kısaysa kıyafet seçiminde daha titiz davranmalısınız. Seçmeniz gereken kıyafetler, boyunuzu uzun göstermeli ve kilo sorununuz varsa kilolarınızı kapatmalı. Bacak boyunuzu uzun gösterecek, boyuna çizgili pantolanları tercih edebilirsiniz. Kapriler ya da ayakkabınızın üzerinde biten pantolonlar sizleri daha da kısa gösterir. Pantolon seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta pantolonunuzun ayakkabıyı kapatmasıdır.

kısa boylu

kısa boylu

Boyunuz Kısaysa Nasıl Kıyafetler Seçmelisiniz?

Kıyafetlerinizi uygun şapka takarsanız sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Boyu kısa bayanlar için kemer takmak risk işidir. Kemer takmayı seviyorsanız, ince kemeri tercih etmelisiniz. Kıyafet rengi seçimindeyse ya tek renk kullanın ya da zıt renkleri seçin. Çok renkli giyerseniz sizi daha da kısa gösterir.

Ten renginize uygun ayakkabı giyerseniz boyunuz uzun durur. Tüm kıyafetlerinizi siyah renkten seçerseniz sizi daha uzun gösterir. Uzun görünmek için kıyafetlerinizin vücudunuzla orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek belli pantolon ve etekler vücut orantınızı sağlar. Uzun elbise giymek istiyorsanız pileli modellerden kaçınmalısınız. Sütun tarzı elbise modelleri kısa boylu kadınlar için idealdir.

minyon kadınlar

minyon kadınlar

Bol paça pantolonlardan uzak durmalısınız. Kısa boylu kadınlar özellikle dar ve vücuda yapışan pantonları seçmeliler. Ayakkabı seçerken kıyafetinizle aynı renklerde olmasına dikkart edin. Bileği saran ayakkabılardan da uzak durmalısınız. Çantaları ise küçük modellerden tercih etmeye çalışın. Geniş desenli kıyafetler yerine çizgili desenli kıyafetleri giymelisiniz. V yaka ya da U yaka bluz modelleri sizleri daha uzun gösterir.

Yanıtla