Dior 2017 Dünden Bugüne Sergisi

Haute couture moda evi Dior varlığının 70 yılını geride bırakırken, Haute Coutere Paris Moda Haftasında “Düşler Tasarımcısı” ana etkinliğini Paris’teki Musee des Arts Decoratifs’de gerçekleştirdi. Zengin bir geçmişe sahip markanın şimdiye kadarki en büyük retrospektif (dünden bugüne) serisi olan defile dünyanın moda gündeminde yine büyük etki yarattı.

dior

dior

Dior “Düşler Tasarımcısı” Sergisi Houte Moda Gündemini Salladı

Haute couture moda evi Dior varlığının 70 yılını geride bırakırken düzenlediği serginin özel bir hikâyesi var. Tasarımcı Cristian Dior tarafından kurulan Dior markası 1947’de moda dünyasına girdi. O zamandan beri marka çok yetenekli yaratıcı yönetmenlere sahip oldu. Efsanevi kurucunun ve ardından gelen yaratıcı yönetmenlerin şerefine, çalışmalarını ifşa eden bir sergi sundu.

Sergi, moda evi arşivinin 300’den fazla elbisesinin yanı sıra özel koleksiyon ve müzelerden de parçalar sunuyor. Musee des Arts Decoratifs’e göre, bu alanda gösterilen en büyük sergidir. Küratörlüğü Floransa Muller tarafından yapılan büyük sergi 23 ayrı temaya ayrılıyor. Temaların Christian Dior’un ve diğer yaratıcı yönetmenlerin bireysel çalışmalarına ayrılmış odaları var. Giysi parçalarının yanı sıra sergi, daha önce hiç kamuya gösterilmemiş otantik özel harf, aksesuarlar ve parçaları sergiliyor.

christian dior

christian dior

Dior, dünyadaki muhteşem sergileriyle ünlüdür. Sergilerin yanı sıra, markanın Christian Dior’un Granville evinde kendi müzesi var. Ayrıca, 2014 yılında tasarımcı Raf Simon’un Christian Dior için yaratıcı çalışmasını inceleyen “Dior ve Ben” belgeselini çekti. Fakat son sergileri herkesin beklentilerini aşan bir olaydı. Parçalardan bütüne detayı ile moda hayranları, özellikle de Dior fanatikleri için gerçek bir zevkti.

Yanıtla