Astıma ne iyi gelir?

Astıma ne iyi gelir bunu araştırırsak aslında astımın tedavisi yoktur. Semptomları hafifletmek için tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Astımın kesin nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, astıma neden olan çeşitli nedenler olabilir. Soğuk hava, polen, sigara, hayvan kılı, toz, küf, bazı böcek ilaçları, şiddetli stres ve reflü gibi birçok neden astıma neden olabilir. Bronşlar, kalp nefes alırken açılıp kapanan akciğerler ile soluk borusu arasındaki bağlantı noktasıdır. Ancak nefes darlığı astım krizi olduğunda bronşların açılma ve kapanma refleksleri de zayıflar. Solunduğunda bronşlar şişme yaşanmaktadır. Bronşların içi tamamen oksijenle dolu olmadığında astım denen çok ciddi bir hastalığa neden olabilir.

Astıma ne iyi gelir

Astımlı hastalar bu hastalık nedeniyle müdahale etmediklerinde kalp hastalığı gibi hastalıklar ile karşılaşabilmekte. Bu gibi nefes darlığı ve diğer rahatsızlıklarda mutlaka doktora başvurmalı ve gerekli tetkik ve testleri yaptırmalısınız.

Çevresel faktörler astıma neden olan diğer bir nedenler olarak karşımıza çıkmakta. Hava kirliliği nedeni ile araba egzozunda bulunan karbondioksit ve filtrelenmemiş fabrika bacaları çevreye ve havaya olumsuz etki yapması nedeni ile nefes darlığına neden olmaktadır. Astıma neden olan diğer faktör de genetik faktörlerdir. Ailede astım hastası olan kişilerde astım görebilirler.

Astıma ne iyi gelir? Astım semptomları; nefes darlığı, göğüs ağrısı, göğüste sıkışma, nefes verirken ıslık ve hırıltılı solunum, öksürük nöbetleri görülmekte. Astım için doğal çareler bulunmakta, bu doğal yöntemleriyle astım semptomlarını hafifletebilirsiniz. Astım için birçok doğal çare bulunmaktadır. Astımı rahatlatmanın üç yolu vardır. Birincisi astım semptomlarını ortadan kaldırmak, astıma neden olan faktörleri ortadan kaldırmak ve astım krizi sırasında nöbetleri önlemek için doktorunuzun verdiği ilacı kullanmanız oldukça önemlidir. Astım ilaçlarını doktorların tavsiyelerine göre düzenli olarak kullanmalıdır.

Astımı rahatlatmak için birçok uçucu yağ kullanılabilir. Aromatik yağlar birçok hastalığı tedavi etmek, semptomları hafifletmek için kullanılır. Karanfil yağı: Karanfil yağı antispazmodik, antiinflamatuar ve analjezik etkilere sahiptir. Astım hastalarının bronşiyal iltihaplanmayı gidermek ve rahat nefes almalarını sağlamak için 6 damla karanfil yağı ve bir çay kaşığı badem yağı damlatmak fayda sağlayacaktır. Okaliptüs yağı: hava yollarını temizlemek için çok etkili bir yağdır. Astımı rahatlatması bakımından mucizevi bir önü bulunmaktadır. Büyük bir kapta sıcak suya 8 veya 10 damla okaliptüs yağı damlatın. Başınızı bir havluyla örtün ve ardından su buharını solumanız astımı rahatlatacaktır. Lavanta yağı: Lavanta yağı, iltihap önleyici etkilere sahiptir ve astımı rahatlatabilir. Büyük bir kapta sıcak suya 8-10 damla lavanta yağı ekleyin. Hastanın başını bir havluyla örtün ve buharı soluyun böylece bronşlarınızın açıldığını görebilirsiniz.

Yanıtla