Kız Çocukları Ve Babalar

Babalık dünyada iken tatmanız gereken en özel ve en güzel duygulardan biridir. İnsanlar evlat sevgisinin ne demek olduğunu, anne babalarının kendilerinin neden bu kadar çok ilgi gösterdiğini, niye bu kadar üstlerine titrediğini bir evladı olduğu zaman anlar.  Babalar her evladını kız, erkek demeden severler ama nedense kızlarıyla birbirlerine daha yakın olurlar, birbirlerini daha başka özlerler, daha başka severler ve birbirlerine daha düşkündürler.

baba

baba

Peki, Babalar Kızlarını Bu Kadar Çok Severler?

İlk çocukları erkek olan bir çift için annelik ve babalık süreci biraz zor geçebilir. Babalar için daha zordur, çünkü erkek bebek anneye sürekli bağlıdır, zaten çalışan baba çocuğunu günde birkaç saat ancak görebilir bunun sonucunda çocuklar anneye daha bağlı olurlar. Özellikle erkek çocukları annelerine daha bağlıdırlar. Kız çocukları ise babalarını gün içerisinde görmeseler bile babaları eve gelince sevgisini her zaman gösterir, dikkat çekici hareketler yaparak kendini göstermeye çalışır, gelir size sarılır, siz onu öpmeden o sizi öper, size yemek dahi yedirebilir, kısaca zorla sevdirir kendini.

baba-kız

baba-kız

Çok yoğun bir işte çalışıyor olsanız bile kızınıza daima zaman ayırmak istersiniz. Kızınız sürekli sizi ve yaptığınız hareketleri gözlemler sürekli sizin ona ilgi göstermenizi sevmenizi ister. Yeri gelir kızınıza yemek yedirirsiniz, yeri gelir saçlarını tarayıp saçlarını bağlarsınız, yeri gelir kızınız saçlarına toka takması için tokasını size getirir, babalarına daha aklınıza gelmeyecek bir sürü şey yaptırır. Ayrıca bir evde kız çocuğu varsa anneler ve kızları arasında arada bir tatlı rekabet ortamı vardır. Bu sebeplerdendir ki babalar kızlarını daha başka severler. Kısaca zorlu hayat şartlarında bütün yorgunluklarımızı bütün streslerimi unutup evinize gittiğinizde kapınızı açan eşiniz ve birde kızınız varsa çok şanslısınız demektir.

Yanıtla