Gebelikte Cilt Çatlak Probleminden Kaçınmak için En Ucuz Yöntem

Gebelikte, cilt kuruluğu ve genişleyen ciltle birlikte bölgesel çatlak sorunları yaşayabilirsiniz. Bunlar bir anne olmanın heyecan verici sürecinde göz ardı edilebilir, ancak gerçeklerle yüzleşince cildinizde oluşan deformasyonu geri döndürmeye çalışmak yetmeyecektir. Cildinizdeki derin beyazımsı çizgilerle yaşamak ya da önlem alıp hiç oluşmamasını sağlamak tercih meselesidir.

çatlak

çatlak

Gebelik Çatlakları için Kolay Uygulanabilir Çatlak Tedavisi

Gebelikte cilt çatlaklarının temel sebepleri hormonlar ve artan su ihtiyacının yeterince karşılanamamasıdır. Cildinizi de büyük oranda etkileyen gebelik sürecinde birçok kimyasal değişiklik yaşarsınız. Bu dönemde bedeniniz, cilt yağlarının maksimum üretimine neden olabilecek gebelik hormonu salgılar. Elbette bu sadece gebeliğe özgü olan sıra dışı metabolizma değişiklikleri önlenemez.

Gebelikte cilt çatlaklarının bir diğer nedeni olan sıvı eksikliği telafi edilebilir. Bu dönemde yüksek kan takviyesi ihtiyacınızı ve gelişmekte olan bebeğinizin gereksinimlerini karşılamak için daha yüksek oranda su ve sıvı tüketmeniz gerekir.

çatlak kürleri

çatlak kürleri

Tabii yeterli miktarda sıvı içmiyorsanız, bir çatlak önleyici krem kullanmıyorsanız ve cildinizin daha da kurumasına neden olan cilt bakım ürünleri ile hücrelerinizi kurutup çatlak oluşumuna zemin hazırlarsınız.

Gebelik çatlakları, çoğu zaman kadınların gebelik sonrasında kalıcı hasarlarıdır. Fiziki deformasyon beraberinde psikolojik rahatsızlıkları da getirecektir. Dünyadaki hemen her biyokimya laboratuarı bu problemi çözmek için uğraşmış ve çözüm üretmek için geleneksel tıp da dâhil her yöntemi deneyerek neredeyse mükemmel sonuçları bulmuşlardır. Çatlak oluşmadan önce kullanılması için harika gebelik çatlak önleyici kremler mevcut. Bu kremleri gebelik başından sonuna kadar kullanmak çatlak tedavisi için en ucuz ve önleyici çözümdür.

Yanıtla