Büyük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Büyük evler için dekorasyon sağlamak küçük evleri oranla daha kolaydır. Ancak büyük evler için dekorasyon oldukça önemlidir. Ne kadar fazla eşya olursa olsun ev geniş olduğundan dolayı alanda bir boşluk olma ihtimali olmaktadır. Bundan dolayı büyük evler içinde doğru dekorasyon sağlaması oldukça önemlidir. Doğru dizayn ve mobilya seçimi ile birlikte büyük evlerde harika bir görünüme sahip olabilmektedir. Büyük evler her daim küçük evlere oranla daha çok avantajlıdır. Büyük evlerde mobilya seçimi oldukça önemlidir. Ancak alan geniş olduğundan dolayı büyük mobilyalar da tercih edilebilir. Özellikle salon dekorasyonunda büyük evler her zaman daha çok avantajlı olmaktadır. Küçük evlerde olduğu gibi eşya saklamak için alan oluşturulmasına gerek duyulmamaktadır.

Büyük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Büyük Evler İçin Salon Dekorasyonu

Büyük evlerde duvarda kullanılan boya tonları koyu seçilebilir. Böylelikle evin geniş havası biraz daha daraltılabilir. Ayrıca oturma grubu yerine salonlarda büyük L koltuk modelleri tercih edilerek şık bir görünüm kazandırılabilir. Koyu tonlarda ve büyük ebatlarda orta sehpa, TV ünitesi ve konsol seçimi yapılabilir. Ayrıca salon geniş olduğundan dolayı iki bölmeli olarak da kullanıma uygun olmaktadır. Kullanılan eşyaların renk tonuna uygun olarak kütüphane veya yemek odası olarak da ikiye ayrılabilir. Böylelikle salon geniş olduğundan dolayı az eşyalı görünümü önlenebilir. Ayrıca salon ikiye bölünerek modern bir havada katılabilir.

Büyük Evler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

Büyük evler için birçok dekorasyon çeşidi bulunmaktadır. Ancak yatak odası önemli bir alandır. Her ne kadar geniş bir yatak odasına sahip olunsa da dinlenme alanı olduğundan dolayı ferah bir ortam olması sağlıklı bir uyku sağlayacaktır. Bundan dolayı yatak odalarının açık ve ferah tonlarda boyanması önemlidir. Büyük ve gösterişli başlıklı yatak odası modelleri tercih edilebilir. Ayrıca tablolar ile de odaya şıklık katılabilir. Aynı zamanda küçük tekli koltuklar ile kitap okuma alanı oluşturulabilir. Böylelikle yatak odamız içerisinde kitap okuyabileceğiniz küçük bir alanda oluşturabilirsiniz. Ancak gözü yoracak renk ve duvar kağıtlarından kaçınılması gerekmektedir. Böylelikle odanızın ferah havası sayesinde günün tüm yorgunluğunu kolaylıkla atabilirsiniz.

Yanıtla