Bulaşık Makinenizin Performansını Arttırmak için 5 Etkili İpucu

Her kullanıcının başına bir gün gelecektir; bulaşık makinenizi açtığınızda hala kirli bulaşıkları bulmanız kaçınılmaz olan şeylerdir. Neyse ki, temiz mutfak gereçleri elde etmek için servis beklemeye ya da elde yıkama işlemine geri dönmeniz gerekmez. Bulaşık makinenizi canlandırmak için bu hızlı ipuçlarını kullanın.

  • Kullanım kılavuzunu tekrar kontrol edin

Yanlış deterjan veya yanlış ayarlar, bulaşık makinenizin işlevselliğini etkileyebilir. Diğer onarımlara başlamadan önce tekrar kullanıcı el kitabını gözden geçirin. Bazen günlük kullanımınızı güncellemek yıkamanın kalitesini artıracaktır.

bulaşık makinesi

bulaşık makinesi

  • Boşaltma borularını çıkarın ve temizleyin

Bulaşık makinesinin plastik boşaltım boruları sert su ve sabun köpüklenmesinden dolayı etkinliklerini kaybedebilir. Boruları çıkarıp su bağlantı noktalarında birikmeyi temizlemek ve sirkeli suda bekletmek iyi bir yoldur.

  • Bulaşık makinenizin içini temizleyin

Yiyecek, cam ve diğer pislik kalıntıları drenajı engelleyebilir ve temiz bulaşıkların üzerine dolaştırır. Bulaşık makinenizin zeminde büyük miktarda moloz görürseniz, gider borularını ve iç kapakları temizlemeniz gerekebilir. İyice temizledikten sonra bulaşık makinenizi bir iki kez boş olarak çalıştırın.

bulaşık makinesi temizliği

bulaşık makinesi temizliği

  • Deterjan kalıntılarını temizle

Deterjan gözündeki kırılmış veya sıkışmış bir deterjan birkaç kez yıkandıktan sonra bile kalıntı veya yiyecek artıklarını temizlemeyecektir. Birçok durumda, deterjan tortusu, dağıtıcı kapının açılması etrafında birikir ve bozulmalara neden olur. Karbonatlı sirkeli su ile temizleyebilirsiniz.

  • Su vanasını kontrol et

Bulaşık makinenizi çalıştırıp sonra su çıkışını gözlemleyerek su giriş vanasını kontrol edebilirsiniz. Çok az veya fazla su varsa, emiş supabınız arızalı veya çok düşük olabilir. Bir profesyonelin valfınızı ayarlaması veya değiştirmesi gerekebilir.

Yanıtla