Bir Evliliği Bitiren Nedenler

Evlilik şüphesiz ki bu dünyanın en yüce ve en özel müessesesidir. Her insanın hayalinde iyi ve kendisine uygun bir eş bularak o eş ile evlenmek yatar. Hiç kimse boşanmak için evlenmez. Her insan evlenirken güzel dilekler besler, mutlu olmayı ve mutlu bir yuva kurarak hayata en iyi şekilde karşı koyabilmeyi hayal eder. Fakat bazen bir şeyler ters gider ve o hayallerden eser kalmaz. Gün geçtikçe evlilik kötüye gider. Böyle durumlarda da o evliliğin bitmesi belki de her iki taraf için en hayırlısı olacaktır.

boşanmak

boşanmak

İlişkide Güven Önemlidir

İnsanlar her ne kadar severek evlense de bazen anlaşmazlıklar doğabiliyor. Son yıllarda dünyanın her yerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki günden güne evli çiftlerin boşanma oranları artıyor. Sürekli olarak boşanan çiftler oluyor. Peki bunun nedeni ne? Bir evliliği hangi sebepler bitirebilir?

boşanma nedenleri

boşanma nedenleri

Aşkla başlayan bir evliliği bitiren en temel etken yalandır. Yalanın olduğu bir evlilik çok fazla uzun sürmez. Çünkü yalan söylemek ilişkideki güveni zedeler. Güven olmayan bir ilişkide bitmeye mahkumdur. Günlük hayatın getirdiği ekonomik sıkıntılar da evliliğin sonunu getirebilir. Her ne kadar hayat müşterek olsa da, eşler birbirini para için yormamalı olsa da gerçekler acı. Ekonomik sıkıntı bir yerden sonra evliliği bitirebiliyor. Bir başka konu da aldatmadır. Aldatma zaten bitmiş bir evliliğin en acı ve en hain yüzüdür.

Yanıtla