Kış Aylarını Kilo Almadan Geçirmenin Yolları

Kış ayları, yaz aylarına oranla kişilerin biraz daha hareketsiz kalmayı tercih ettiği aylar olmuştur. Nihayetinde hareketsiz kalmak kilo almayı gerektiren temel etkenler arasındadır. Kışın yaz aylarına göre daha yüksek kalorili yemeklerin tüketildiği mevsimdir. Bu nedenle hareketsiz kalmamak ve kilo almamak için alınması gereken bir takım önlemler vardır. Havaların soğumasıyla insan metabolizmasında yavaşlama yaşanır.

kilo koruma

kilo koruma

İnsanların kış aylarında sporları hava şartlarından dolayı erteler. Bu nedenle kış aylarında kilo almamak için mutlak olarak spor yapılmaya devam edilmelidir. Günlük yaz dönemine göre olmasa da kış aylarında da belirli mesafe yürüyüş veya koşu yapılmalıdır. Kış ayları gece zamanı olarak daha uzundur. Bu nedenle kişinin yiyecek tüketme ihtimali yüksektir. Akşam yemek yememek için erken yatmakta yarar vardır.

Kış Aylarında Su Tüketimi

Kış ayları terlemenin çok fazla olmadığı bir dönem olduğu için su tüketme oranı daha azdır. Her şeye rağmen kışın su tüketiminde bulunmak kilo konusunda yardım sağlar. Karbonhidratlı yiyecek tüketmek kişinin tüketmekten korkmaması gereken yiyecekler olmuştur. Soğuk havalarda besinleri sıcak olarak tüketmekte kışın kilo almadan mevsimi geçirmenizi sağlayacaktır.

su

su

Kış aylarında kilo almamak için tüketilmesi gereken besinlerin en başında sağlıklı sebze yemekleri gelir. Brokoli, ıspanak, kabak, enginar gibi sebzeler sıklıklı tüketilmelidir. Bu sebzeler aynı zamanda vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Kış aylarında kilo almamak için kesin olarak kişi öğün atlamamalı, şekerli ürünlerden uzak durulmalıdır.

Yanıtla