Doğru Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parfümler herkesin sevdiği kozmetik ürünlerden bir tanesi. Fakat parfüm seçimine gelindiği zaman dikkatli olunması gerekiyor. Bizi anlatabilen, tenimiz ile uyum sağlayabilen bir parfüm bulmak ise işin en önemli kısımlarından bir tanesi. İş görüşmesi esnasında ya da ilk buluşmada nasıl kokular seçmeliyiz gibi sorular kafalarımızı kurcalıyor.

parfüm seçimi

parfüm seçimi

Peki Bize En Uygun Parfümü Nasıl Seçebiliriz?

Tenimize uyum sağlamayan kokular çok çabuk kaybolur. Bu nedenle de kokuyu bilek içerisine sürdükten yarım saat kadar sonra koklamamız gerekir. Koku, ten ile bütünleştikten sonra da asıl koku ortaya çıkar. Yemek yemeden önce koku seçmemiz gerekiyor. Yemek yedikten sonra da özellikle baharatlı ve ağır bir yemek yedikten sonra tenimiz kokuyu değiştirecektir. Sağ ve sol bilek içlerine kokuyu sıkıp, cildin en temiz yerlerini seçmeliyiz. Kol üstüne ya da el üzerine de kokuyu sıkabilirsiniz.

parfüm seçimi yapmak

parfüm seçimi yapmak

Ten rengi çok önemli olmamakla birlikte cilt tipi, koku seçimi esnasında oldukça önemlidir. Tüketilen her besin ten algımızı etkilemektedir.

Kokuları, bilinenin aksine yaz ya da kış kokusu olarak sınıflandırmak pek doğru olmaz. Kokuyu besinlerden ziyade, beslenme şeklimiz etkiler. Baharat, et ve nikotin tüketen biri suyu da az tüketiyorsa oryantal kokular yerine daha taze kokuları tercih etmelidir. Bunlara okyanus tarzı kokular örnek verilebilir. İlk buluşmalarda ise, vanilyalı, çikolatalı ya da hindistan cevizi gibi kokular tercih edilmemelidir.

Yanıtla