Amerika Vizesi Almanın Püf Noktaları

Amerika, vize almanın son derece zor olduğu ülkelerden biridir. Bu nedenle amerika vizesi alırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur. Bu açıdan www.vizekeyfi.com sitemizden hizmet alabilirsiniz. Amerika’ya gidişlerde en sık tercih edilen vize türleri B1/B2 vize türleridir. Turistik ve ticari vizelerde en önemli kural kişilerin sigortalı çalışması ya da bir iş sahibi olmasıdır. En az 6 ay ya da 1 yıl çalışılan sigortalı bir iş olması halinde vize almak oldukça kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

  Bunun yanında Amerika vizesi almada pasaportta giriş yapılan ülkeler de son derece önemlidir. İran, Suudi Arabistan, Suriye gibi ülkelere seyahat edilmesi halinde Amerika vizesi alma olasılıkları düşer. Pasaportunda bu girişleri olan kişilerin kendilerine yeni bir pasaport çıkarması önemlidir. 

  Amerika Vizesi Başvurusu

  Amerika vizesi başvurularında önemli konulardan biri de kişilerin Schengen vizesi olmasıdır. Pasaportta bir ya da daha çok Schengen vizesi olması ve Avrupa ülkelerine giriş yapılması halinde amerika vizesi almak daha kolay olur. Schengen vizesinin olmaması halinde ABD vize randevusu almadan önce Schengen vizesi alınması daha iyi olacaktır.

  Kişilerin Avrupa ülkelerine gidecek maddi imkanları bulunmuyorsa da Schengen vizelerinin olması çok büyük bir avantaj olacaktır. Bu durum mülakatlarda memurun kişilere bakış açılarını bile değiştirecektir. Amerikan konsolosluğunun istemiş olduğu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması da önemli bir konudur. Görevliler randevularda evraklara çok fazla bakmasalar dahi eksiksiz evraklar ile görüşmeye gidilmesi son derece önemlidir. 

  Amerika Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Firmada çalışan kişiler firmadan çalıştıklarına dair bir yazı almalıdır. Ticari amerika vizesi başvurularında Amerika’da bulunan firmalardan davetiye ya da fuar kartı eklenebilir. Mülakatlarda da o firmada neler yapılacakları ile ilgili bilgiler verilebilir. 

  Turistik başvurularda Amerika’da yaşayan arkadaş ya da akrabalar varsa onlardan gönderilen davetiyeler belgeler içerisine eklenebilir. Sigorta, şirket evrakları ve maaş bordrolarının da belgeler arasına eklenmesi önemli bir konudur. Kişilerin banka hesaplarında bir miktar para olması da önemlidir. Vize başvuruları esnasında kişiler firmamızdan da destek alarak sürecin daha kolay bir şekilde işlemesini sağlayabilirler.

Yanıtla