Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Jaluzi perdeleri düzenli olarak temizlediğiniz zaman bir sonraki temizlik işlemini yaparken daha kısa süreye ihtiyacınız oluyor. Perdenin ortalama olarak yılda iki ya da üç defa temizlenmesi, daha hızlı ve kolay bir temizlik imkanı sağlıyor. Jaluzi perde temizliğini ihmal ettiğiniz ya da aksattığınız zaman toz ve kirler daha zor bir şekilde çıkıyor.

Jaluzi perdenizi temizlerken, bütün yatay olan parçaları tek tek silmeye dikkat etmelisiniz. Detaylı bir temizlik yapabilmek için parçaları sökerek yeniden takmalısınız. Ancak monte etme aşamasında sorun yaşamamak için parçaları çıkartmadan da silmeyi deneyebilirsiniz.

Jaluziler üzerinde biriken tozları mikrofiber özellikli bir bez ile haftada 1 defa silebilirsiniz. Böylelikle perdelerin kirli görünmesini engelleyebilirsiniz. Genel temizliği de bu yöntem sayesinde daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Jaluzi Perde için Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılabilir?

Alüminyum ya da ahşap bir jaluzi perde temizlemek istiyorsanız ağartıcı özelliklere sahip olan maddeleri kullanmamalısınız. Partiküllü olan deterjanlar da perdenize zarar verebilecek özelliklere sahip oluyor. Tahtadan üretilen jaluzi perde temizliği için ahşap parlatıcı ürünler kullanabilirsiniz. Alüminyum jaluziler için ise, krem deterjanlar kullanabilirsiniz.

Perde temizliği için özel olarak üretilen temizlik ürünlerini de kullanmayı deneyebilirsiniz. https://www.perdesiparisi.com/tr adresinde yer alan ürünler perde temizliğiniz için ideal olabiliyor. Bu tür ürünler aynı zamanda perdenizin ömrünü de uzatabilecek etkiye sahip olacak şekilde tasarlanıyor.

Yanıtla